Yazılım Özellikleri

Uzaktan Eğitim Yazılımımızın Özellikleri

Uzaktan Eğitim Sisteminin Özellikleri

Uzaktan eğitim sistemimizin birbirinden güzel özelliklerini aşağıda sizinle paylaşıyoruz. Yazılımımızın alt yapısında kullanmakta olduğumuz yazılım bir çok üniversite tarafından aktif olarak kullanılmaktadır.

Modern/Kullanımı Kolay Arayüz

Kurumunuza özel olarak düzenlenecek olan uzaktan eğitim sistemimize, bilgisayar, tablet, telefon, akıllı tv gbi bir çok cihazdan erişim sağlayabilirsiniz. Kullanımı kolay ve sade bir arayüze sahiptir. Türkçe ve ingilizce dil desteğine sahiptir. İstenmesi halinde bir çok dil entegre edilebilir.

Ödev Modülü

Ödev Modülü öğretmenlere öğrencilere verilen ödevleri ve diğer aktiviteleri toplama, notlandırma, dönüt verme gibi olanakları sağlar. Öğrencilerin gönderdiği dosyalar aksi belirtilmediği sürece diğer öğrencilerin görmesine kapalıdır.

Sohbet Modülü

Sohbet modülü katılımcılara genel ya da belirli bir konu hakkında, gerçek zamanlı, senkron bir sohbet veya tartışma olanağı sağlar.

Forum Modülü

Forum modülü öğretmen ve öğrencilerin konular açıp bu konulara yorum yapabileceği, fikirlerini paylaşabileceği mükemmel bir ortam sağlar. Forumlar, çevrimiçi derslerde sağlıklı bir iletişim kurmada ve çevre oluşturmada çok önemli bir rol oynar. Bu yüzden, forum modülü eğitim alanında birçok yenilikçi amaç için kullanılabilir.

Sözlük Modülü

Sözlük modülü, kullanıcıların terimler ve bilinmeyen kelimelerin açıklamalarının olduğu bir sözlük yaratıp, kelime ve kelime açıklaması eklemelerine olanak tanır.  Sözlük modülü birçok farklı şekilde kullanılabilir. Girdiler birçok farklı şekilde aranabilir veya listelenebilir. Herkesin ekleme yapabileceği etkileşimli bir sözlük yaratılabilir ya da sadece öğretmenin girdi eklemesi sınırlandırması getirilebilir. Eklenen kelimeler otomatik olarak açıklamalarıyla bağlantılı hale gelir.

Raporlama Modülü

Raporlama modülü ile öğrencilerin kendilerine tanımlanan derslerde ki ilerleme durumlarını, tamamlamış oldukları eğitimleri detaylı bir şekilde raporlayabilirsiniz.

SMS Modülü

SMS modülü ile toplu olarak uzaktan eğitim sisteminize eklenen öğrencilere, kullanıcı adı ve şifrelerini SMS ile bildirebilirsiniz. Bu modül iki farklı firmanın sms alt yapısı ile çalışmaktadır.

Ders Modülü

Bu modülün diğer modüllerden farkı uyarlanabilir olma özelliğidir. Öğrencilerin yaptığı her seçim onları farklı bir içeriğe yönlendirecektir. İyi bir planlamayla, öğrenci öğretmenden ekstra direktifler almadan ders içeriği hakkında bilgi sahibi olabilecek, gerekli kısımları tamamlayabilecektir. Ders içerikleri PDF, SCORM ve video şeklinde eklenebilmektedir.

Quiz (Sınav) Modülü

Quiz modülü, öğretmenlerin farklı tiplerde ve farklı yapılarda quizler oluşturmasına olanak tanır. Çoktan seçmeli, doğru yanlış veya açık uçlu sorular gibi birçok farklı soru tipinin kullanılabileceği quizler öğretmenlere büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bu kolaylıklardan bir tanesi oluşturulan soruların soru bankasında saklanıp daha sonra farklı quizlerde kullanılabilmesidir.

Anket Modülü

Anket modülü, birçok farklı test edilmiş anket araçlarını sunabilen faydalı bir aktivite modülüdür. Öğretmenler, öğrencilerden, aralarında ders işleyişlerinin nasıl olduğu gibi birçok bilgiyi toplayabilir, dersi ve kendilerini geliştirmek için gerekli atmosferi yakalayabilirler.

Takvim Modülü

Takvim modülü, öğretmen ve öğrencilerin, ödev ve sınav tarihlerini takibini sağlar. Kurs, ders, ödev gibi etkinlikleri de görüntüleyebilirler. Böylelikle hiç bir etkinliği kaçırmazlar.

Anket Modülü

Anket modülü ile öğretmenler, öğrencilerden ders işleyişlerinin nasıl olduğu gibi birçok bilgiyi toplayabilir, dersi ve kendilerini geliştirmek için gerekli atmosferi yakalayabilirler.

Kullanıcı Yönetimi

Size iletilecek olan yönetici hesabı ile öğretmen, öğrenci tanımlamaları yapabilir, kullanıcı hesapları oluşturabilir, bu hesaplar üzerinde gerekli düzenlemeleri yaparak, kullanıcıları silebilirsiniz.

Toplu Kullanıcı Eylemleri

Uzaktan eğitim sisteminizde kullanıcılarınız üzerinde toplu işlemler yapabilirsiniz. Toplu olarak 100000 öğrenci ekleyebilirsiniz, silebilirsiniz, sınıflarını değiştirebilirsiniz, derslere tanımlama yapabilirsiniz, belirli bir tarihe kadar pasife alabilirsiniz, belirli bir tarihten sonra aktifleştirebilirsiniz.

Canlı Ders Sisteminin Özellikleri

Canlı ders sistemlerinin farklarına değinmeden önce şu önemli soruyu cevabını kendi sormalısınız. Eğitim vereceğiniz öğrenciler ile sadece kameralı olarak ders anlatmanız yeterli olur mu? Yoksa kameralı ve sesli iletişimin yanı sıra öğrencilerinize sınıf ortamını yaşatmanız (sınıf tahtası kullanmanız, yoklama almanız, notlar paylaşmanız v.s.) daha mı iyi olur? 

Günümüz de canlı dersler için bir çok platform kullanılmakta. Hatta bazıları şu sıralar çok moda. Ancak bu uygulamara baktığınızda aslında bu yazılımların sadece toplantı yazılımları olduğunu, asıl amaçlarının uzaktan eğitim olmadığını görürsünüz. UzePortal olarak sizlere sadece eğitim amaçlı olarak geliştirilmiş yazılımımızı en azından denemenizi tavsiye diyoruz. Emin olun pişman olmayacaksınız.

canli-ders-ozellikleri
Ekonomik ve Profesyonel

Canlı ders yazılımımız sadece uzaktan eğitim odaklı bir yazılımdır. Bu sebepten dolayı yazılımı kullanmak için ücret ödemezsiniz. Sadece altyapı ve özelleştirme maliyetleri bulunmaktadır.

Güvenilir ve Kullanımı Kolay

Bilgi güvenliği açısından bir çok canlı görüşme yazılımdan %100 daha güvenlidir.

Bilgisayarınıza, telefonunuza veya tabletinize ek bir yazılım indirmenize gerek yoktur. Uzaktan eğitim yazılımı ile entegre çalışır. Akıllı televizyonunuzdan da giriş yapabilirsiniz.

Eğitim Doküman Paylaşımı

Eğitim sırasında öğrencileriniz için hazırladığınız pdf, powerpoint, word v.b. belgeleri paylaşabilirsiniz ve üzerlerinde anlatım yapabilirsiniz. Paylaşılan bu sunumlar istenilirse kullanıcılar tarafından bilgisayarlarına indirilebilir.

Video Paylaşımı

Eğitim için hazırlanmış ve daha önce herhangi bir yere (YouTube, Vimeo vb.) yüklenmiş olan eğitim videolarını kolayca paylaşabilirsiniz.

Ekran & Uygulama Paylaşımı

Bilgisayarınızda açık olan uygulama ve ekranları öğrencilerinizle anlık olarak paylaşabilirsiniz.

Genel ve Özel Chat

Eğitimci tüm katılımcıların görebileceği şekilde veya özel olarak katılımcılarınıza mesaj yazabilir. Katılımcılar da genel veya özel olarak yazışma yapabilirler. Yazışmalar bilgisayara indirilebilir. Eğitimci isterse tüm bu özellikleri kapatabilir.

Kameralı ve Sesli Katılım

Katılımcılar derslere kameralarını ve mikrofonlarını açarak sesli ve görüntülü olarak katılabilirler. Eğitimci isterse bu özellikleri kapatabilir. Kullanıcıların mikrofonlarını kapatıp açabilir. İsterse tüm sınıfı susturabilir. Ayrıca katılımcıların birbirlerini görüp görmemesini de ayarlayabilir.

Gelişmiş Beyaz Tahta Deneyimi

Canlı ders esnasında, gelişmiş aynen normal sınıftaki gibi beyaz tahta özelliklerini kullanarak farklı şekilleri farklı renklerde çizebilir, not alabilir ve problem çözebilirsiniz.

Sınıf Yoklama Sistemi

Tüm katılımcıların isim listesi bilgisayara indirilebilir ve bu şekilde sınıf yoklaması yapılabilir.

Anlık Ders Kaydı

Ders kayıtlarınızı sunucuya kaydetmek isterseniz eğer canlı ders sistemi üzerinden tek bir tuşla derslerinizi kaydedebilirsiniz ve daha sonra izlemeleyip tekrar etmeleri için öğrencilerinizle paylaşabilirsiniz.

Test & Quiz Sistemi

Ders esnasında öğretmenler öğrencilerine anlık olarak soru sorabilir ve sonuçları paylaşabilir. Sorular 2, 3, 4 veya 5 şıklı olabilir.

Gelişmiş Kullanıcı Rolleri

Öğrenciler dersleri dinleyici ve katılımcı olarak takip edebilirler. Eğitmenler isterlerse tüm mikrofonları susturabilir veya açabilir. Öğrencilerin kameralarını açıp kapayabilirler. Öğrencilerin birbirlerini veya sadece eğitimciyi görmelerini sağlayabilirler. Öğrencileri dersten çıkartabilirler.

Üyelik Sistemi ve Rol Yönetimi

Kullanıcılar canlı ders sistemine giriş yapmak için uzaktan eğitim sistemine girmeleri yeterlidir. Uzaktan eğitim sistemine ayrı, canlı ders sistemine ayrı giriş yapmalarına gerek yoktur.

Paylaşılan Notlar

Eğitmenler tüm sınıf için not yazabilir ve notları paylaşabilir. Notlar ders boyunca sabitlenir. Bu notlar istenirse bilgisayara indirilebilir.

Uzaktan Eğitim Sistemi Ekran Görüntüleri

Kullanımı kolay, yerli sermaye, bir eğitim kurumu için uzaktan eğitimi tüm anlamıyla çözümleyen sistemimizi denemek ister misiniz? Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.